Červený trpaslík

Můj první britský sitcom, po kterém jsem si zamiloval britský způsob humoru. Už jsem ho dlouho neviděl, a pořád si dokáži detailně vzpomenout na děj a hlášky z každého dílu.

Budoucnost, vesmír. Těžařská loď Červený trpaslík putuje kosmem. Kapitán lodi, nechal hlavního hrdinu Davea Listera poslat po zbytek cesty do časové stáze za to, že na loď propašoval kočku. Lister se ovšem probouzí o 3 miliony let později a zjišťuje, že ostatní členové posádky zemřeli na následky ozáření nedlouho po jeho vstupu do stáze.On musel přečkat ve stázi, dokud nebude hladina radiaktivity na lodi snesitelná. Tak putuje vesmírem s lodním počítačem Hollym, s tvorem Kocourem, který se vyvinul z jeho kočky (která se bezpečně ukryla ve skladišti) a s holografickou projekcí jeho mrtvého kolegy, Arnoldem J. Rimmerem. Jednotlivé epizody vypráví o dobrodružstvích, místech a stvořeních, které podkávají na svých toulkách vesmírem.

Tento seriál se mi velice líbil. Nebudu počítat kolikrát jsem ho zhlédnul, ale pořád mě ještě dokáže rozesmát. Přestože někteří lidé nemusí (myslím si, že nechápe) tento druh humoru, Červený trpaslík má spousty fanoušky po celém světě, o České republice nemluvě. Těm co neviděli doporučuji, podle mě se jedná o kultovní záležitost :) .

Link na CSFD.cz: http://www.csfd.cz/film/69516-cerveny-trpaslik/

Jim

Administrator

Student zabývající se studií sociálních věd. Rád se zabývá hudbou, politikou, konspiračními tématy, historií, psychologí a filozofií. Ve volném čase píše povídky, skládá básně, hraje na kytaru a bojuje za lidská práva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>