M*A*S*H

Ten, kdo nikdy neslyšel o seriálu M*A*S*H, musel žít snad někde v jeskyni. Pojďme si jej ale připomenout.

Tyto epizody z prostředí Korejské války vypráví o každodeních situacích mobilní armádní jednotky MASH 4077, jejímž primárním úkolem je zachraňovat raněné vojáky. Jejich práce není jednoduchá, jelikož každou chvíli na jejich základnu přijíždějí transporty plné raněných a ne všechny se jim podaří ve špatných podmínkách zachránit. Přestože jsou její členové pod neustálým tlakem, snaží se udržet si smysl pro humor. O ten se jim stará hlavně vrchní chirurg Benjamin Franklin „Hawkeye“ Pierce, který si uvědomuje, že humor je to jediné, co je drží při zdravém rozumu..

Ani snad nemusím povídat, co pro mě tento seriál znamená -dvojtou porci zábavy s příchutí nostalgie. I když se odehrává v dost ponurém prostředí, obsahuje spousty dokonale vymyšlených prvků, které v ději jednotlivých epizod vytvářeji v první řadě komediální záležitost. Nechybí mu snad opravdu nic. Geniální hlášky a situace, charakterní postavy a občas chvilky k zamyšlení, to je prostě M*A*S*H.

Link na CSFD.cz: http://www.csfd.cz/film/68850-m-a-s-h/

Jim

Administrator

Student zabývající se studií sociálních věd. Rád se zabývá hudbou, politikou, konspiračními tématy, historií, psychologí a filozofií. Ve volném čase píše povídky, skládá básně, hraje na kytaru a bojuje za lidská práva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>