Karma

Karma.Filozofický koncept pocházející z indického hinduismu, přičemž nejde o víru.Existuje? Nebo si jí vymysleli lidé, jako všechna svá náboženství proto, aby mohli vysvětlovat věci nevysvětlitelné? Je spravedlivá, nebo je krutá a využívá lidi pro své pobavení?

Poslední dobou mi v hlavě vyvstávají stále tytéž otázky. Proč, když se snažím chovat k ostatním tak, jak chci aby bylo zacházeno se mnou a taky pomáhat, když mám příležitost, se mi dějí věci, co se mi dějí. Například dneska jedu do školy a poslední zastávku mě chytne revizor a samozřejmně mi napaří litr pokuty. Nechápu to, prostě to nepobírám. Já o víkendu přece pomáhal doma a pak i u prarodičů tak sakra proč já? Neřiká karma, že všechno co uděláš se ti vrátí? Nechci nic hned, ale proč když načmárám fixou na bílý dveře tři sestry, tak se o metr dál natáhnu na rovný silnici bez hrbolů a sedřu si obě ruce uplně do masa? Proč se jí najednou zachtělo?
Je to tak, že dobré věci se ti vrátí za delší dobu? To by bylo přece strašně nespravedlivé a navíc se to naprosto vylučuje s dnešním světem, kde zlý mají vše a ti dobří vetšinou umíraj ve špíně a zapomnění. A to mě přívádí k mé další velké otázce, které se snažím přijít na kloub: Je smrt vykoupením z tohoto světa a život v něm jen umělé prodlužování utrpení? V souvislosti, co jsem psal výše by to teoreticky smysl dávalo…ale já tomu stejně nevěřím, protože pokud je smrt vykoupením, znamená to, že v tomto světě platíme za „hříchy“ z minulých životů A TUDÍŠ ŽIJEM V PEKLE.

Kwothe

Šéfredaktor rubriky konspiračních témat

Čau, jsem člověk zhnusený politikou a elitářstvím tohoto světa. Snažím se hledat zlatou střední cestu v "konspiračních" teoriích a tím se i blížit pravdě. Rád a s láskou pěstuji konopí, čtu knihy, účastním se demonstrací, které mají smysl, také rád jezdím do přírody, na fesťák či koncert.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>