Strach

Dnešní společnost, ať to chcete příjmout nebo ne, je řízená strachem, který může pocházet z čehokoliv, ba i z toho co je nám důvěrně známé. Začal jsem nad tímto tématem více přemýšlet poté, co jsem zkouknul článek na AC24 (svobodné medium) s titulkem „Proč upadlo konopí v zapomnění?“

FEAR_by_dholl

Pojednává o dění v USA okolo začátku 20. století, kdy byl vynalezen stroj, který dokázal na tu dobu velmi pokročile konopí zpracovávat S tímto patentem ale přišla velká konkurence papírnickým firmám, které by nedokázaly konkurovat ceně ani množství (jelikož konopí,jak známo, roste výrazně rychleji než stromy). Rozhodli se proto využít svého člověka u moci a začít štvát veřejnost proti konopí, které lidé celá tisíceletí zpracovávali a používali v mnoha odvětvích prumyslu a života.

Ani tak nechci mluvit o tomto případu prohibice, ale spíš o tom, jak byla provedena. Byla totiž celou dobu založena na strachu z tak známého konopí, pojmenovaném slangem mexických imigrantů té doby „marihuana“. Titulky novin té doby hlásali „Jde o smrtící drogu s agresivními projevy chovaní“ a podobný žvásty a lidé, jak to ostatně bývá, byli líní hledat pravdu o tom, co vlastně ta marihuana je a stačillo jim,  že si přečtou v novinách o stašlivé smrtelné příšerno bůhvíjaké droze a hned byli přesvědčeni, že je to ztělesnění satana. Tak vlastně začala prohibice konopí po celém světě, strachem z věci známé a užívané tisíce let a vše kvůli větším ziskům a pokřiveným morálním zásadám.

Proto jsem začal přemýšlet. Vládne nade mnou snad strach taky? Prvně jsem si odpovídal né mně, ne já jsem ten co ví, ale pak jsem si začal uvědomovat,  že to vůbec není pravda .Mám přece strach že nebudu mít dneska co hulit, mám taky strach, že zaspim do práce, tak si nastavim budíka, abych se sice míň vyspal, ale stihl práci, nebo mám strach, že nebudu měsíc mít pěníze, nebo že když si neudělám maturitu, skončim na ulici. A to jsem se jenom teď zamyslel, strach nás v dnešní době v podstatě řídí. A tak jsem začal hledat příčiny svého strachu a nestačil se divit, jelikož jsem většinou skončil u peněz u ničeho jinýho, protože dneska nemůžeš žít v zemi, ve který ses narodil bez poplatku. Je to bizardní vtip dnešní doby, který ale většina lidí uplně ignoruje, je to tak zažitý stereotyp, že se ani většina nepokuší ho opustit a to je celý problém dnešní společnosti. Lidé jsou uvízlý ve svých mnohaletých stereotypech konzumace pokřivených informací z televize a chozením do práce, která je popár letech prostě k nesnesení. Spousta dnešních lidí prostě nemá koule na to, si řict: „Seru vám na to!“ a jít bydlet někam do hor, postavit si ukrytej domek, pěstovat si zeleninu a lovit zvířata, protože „není přece magor nebo feťák, ale je to člověk, co to chce někam dotáhnout“.

Kwothe

Šéfredaktor rubriky konspiračních témat

Čau, jsem člověk zhnusený politikou a elitářstvím tohoto světa. Snažím se hledat zlatou střední cestu v "konspiračních" teoriích a tím se i blížit pravdě. Rád a s láskou pěstuji konopí, čtu knihy, účastním se demonstrací, které mají smysl, také rád jezdím do přírody, na fesťák či koncert.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>